Oferta mebli kuchennych jest wręcz ogromna. Polskie, włoskie, niemieckie, od rzemieślnika. Wybierając meble kupujemy te które nam się podobają. Aby wybrać firmę - trzeba mieć nosa. Wybierajmy marki uznane, o potwierdzonej renomie lub te sprawdzone i polecone przez znajomych. Pamiętajmy że meble robione wg naszego projektu przez zakład stolarski muszą być (przez wzgląd na koszta wytworzenia) droższe od podobnych mebli produkowanych przez dużą fabrykę, jeżeli jest inaczej - może to być pułapką. Jeżeli chcemy uniknąć późniejszych kłopotów, powinniśmy zamówić meble wraz z aranżacją pomieszczenia i ich instalacją w kuchni.

Co raz częściej dobre studia projektowe służą nam kompleksową obsługą także dobierając i radząc odpowiedni sprzęt, kierując się indywidualnymi wymogami klienta. Jeśli jednak zamierzamy wybrać sprzęt AGD samemu, pamiętajmy, żeby nie zaczynać od końca - czyli najpierw zakupu piekarnika, zlewu lub lodówki. Sprzęt wybieramy dopiero wiedząc jak zaplanowana będzie cała nasza kuchnia (kolory, model mebli, miejsce na urządzenia). Pomyślmy czy na pewno okazją będzie kupno piekarnika czy zlewozmywaka, który nie do końca pasuje do naszej kuchni, ale za to znalazł się na wyprzedaży?

Jeśli zdecydowaliśmy się zlecić projekt oraz dobór mebli jednemu ze studiów meblowych, z wykonaniem nie powinno być problemu. Nie tylko ekipa wykonawcza zostanie nam polecona, ale od początku do samego końca możemy liczyć na pełną koordynacjię ze strony projektanta i podwykonawców. Gdy zdecydujemy się zorganizować ekipę we własnym zakresie, te prace najpewniej będzie zlecić firmie poleconej przez naszych znajomych. Niezależnie z czyich usług korzystamy, powinniśmy pamiętać aby zapewnić prawidłowy przebieg i końcowy efekt pracom instalacyjno - wykończeniowym, powinniśmy otrzymać od osoby przygotowującej projekt mebli, przygotowania odpowiedniej dokumentacji, ta sama osoba powinna odpowiadać za jego poprawność. Przed zakończeniem prac adaptacyjnych należy sprawdzić zgodność wykonanych przyłączy z przygotowanym przez studio kuchenne projektem.