Salon to miejsce naszego wypoczynku, relaksu, ale i również spotkań rodzinnych. Musimy go tak zaplanować, by spełniał swoje funkcje. Najważniejsze, by nie stworzyć "ołtarzyka” z telewizora. Ten błąd niestety często popełniamy - w centrum uwagi znajduje się telewizor, wokół którego ustawiamy meble.

Telewizor w domu

Telewizor, szczególnie na małej przestrzeni musi być wkomponowany w wielofunkcyjną ścianę, bo zazwyczaj obok telewizora trzeba jeszcze zmieścić odtwarzacz dvd, dekoder, kolumny. Dlatego warto telewizor wpasować w fragment np. biblioteczki, półek z albumami, zdjęciami rodzinnymi, pamiątkami z podróży itp. Stworzymy wtedy coś, co ma wygląd wyrzeźbionej ściany z funkcją telewizora, radia, odtwarzacza, biblioteki, galerii zdjęć i rodzinnych pamiątek. Planując ustawienie telewizora dobrze byłoby zaplanować kino domowe, dla którego jest miejsce nawet w małym mieszkaniu. Nawet, jeśli zestaw głośników kupiony dopiero za jakiś czas, odpowiednie okablowanie umieśćmy w ścianach już na etapie kładzenia instalacji elektrycznej.

Współczesne produkty gospodarstwa domowego adresowane są do coraz bardziej wymagających klientów. Dlatego znacznie częściej przypominają prawdziwe dzieła sztuki użytkowej: od etapu projektowania, przez wykonanie, wykończenie i jakość zastosowanych materiałów. Ich zadaniem jest nie tylko ułatwiać życie codzienne ale także cieszyć oko wyszukaną estetyką.

Sprzet RTV i AGD w mieszkaniuProducenci sprzętu wychodzą nam naprzeciw i sprawiają, że przygotowanie przyjęcia w domu nie kojarzy się już ze stresem i walką z czasem. Większość pracy nowoczesne sprzęty wykonują praktycznie za nas! Dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do wnętrza oraz atrakcyjny design to współczesne wymogi, które muszą spełniać sprzęty, aby być prawdziwą ozdobą kuchni. Jednocześnie nie mogą zatracać stylu, który powinien być dostosowany do temperamentu i osobowości właściciela kuchni.

Przygotowanie przyjęcia najczęściej zaczyna się od wizyty w sklepie. Wielkie ilości produktów, które zostały zakupione, zanim zamienią się w przystawki, sałatki, dania główne i desery, bez problemu zmieścimy w bardzo pojemnych lodówkach stworzonych z myślą o tych, którzy robią duże zakupy. Z zewnątrz zachowują standardowe wymiary, a w środku maksymalnie wykorzystują przestrzeń. Wyposażone są np. w półkę-balkonik, na której można pomieścić nawet do 9 dużych butelek z napojami oraz specjalne uchwyty na pizzę w zamrażalniku.

Nowoczesne kuchenki, płyty i piekarniki posiadają tyle praktycznych funkcji, że gospodarze nie tylko zdążą przyrządzić wspaniałe potrawy, ale także znajdą czas, aby przygotować się do przyjęcia.Sprzety w domu Pod nieobecność w kuchni gotowaniem może zarządzać system Chef Eye (Oko Szefa Kuchni) dostępny w płycie indukcyjnej Ariston wyposażonej w 6 programowych ustawień. Niewielkie elektroniczne urządzenie umieszczone na uchwycie rondla lub patelni poprzez specjalny czujnik obserwuje zawartość naczynia i informuje wskaźnikiem świetlnym i dźwiękowym, kiedy osiągnie ono idealną temperaturę. W razie braku interwencji użytkownika płyta grzejna kontynuuje automatyczną regulację temperatury i wydawanie sygnału dźwiękowego, a po 10 minutach strefa grzejna zostaje wyłączona. Inaczej mówiąc Chef Eye sam podgrzewa, gotuje i informuje o zakończeniu procesu gotowania, a my możemy w tym czasie zająć się np. układaniem włosów.