Wynalazek drzwi towarzyszy człowiekowi od kilku tysięcy lat. Znały je cywilizacje starożytne,Drzwi w mieszkaniu które zaopatrywały drzwi w coraz to doskonalsze zamki drzwiowe – bowiem drzwi służyły nie tylko jako forma separacji jednego pomieszczenia od drugiego, ale przede wszystkim jako ochrona przed napastnikami lub niechcianymi gośćmi i zabezpieczenie całego domu.

Wybór dobrych drzwi powinien być przemyślaną decyzją. Zakup drzwi nie jest tani, zwłaszcza gdy musimy za jednym razem wyposażyć cały dom. Poza tym ten element wykończenia wnętrz będzie służył nam przez długie lata, każde drzwi otworzymy tysiące, a może miliony razy. Dlatego wybrany produkt musi spełniać trzy podstawowe wymagania: być trwały, estetyczny i funkcjonalny.

Ze względu na funkcję rozróżniamy drzwi zewnętrzne, czyli wejściowe i drzwi wewnętrzne. Drzwi wejściowe to nie tylko estetyka, ale też bezpieczeństwo. I tu powinniśmy zawsze wybierać takie modele, które mają odpowiednie atesty, blokady antywłamaniowe oraz fabrycznie zamontowane atestowane zamki. Obecnie jest wielu producentów takich "pancernych" drzwi i ich powinniśmy odwiedzić w pierwszej kolejności. Oferują oni nie tylko sam produkt - drzwi z ościeżnicą - ale też również usługę polegającą na ich wstawieniu,Drzwi szklane co w wypadku starych bloków mieszkalnych wcale nie jest takie proste i przekracza możliwości nawet bardzo zdolnej złotej rączki. Należy tu przestrzec przed domokrążcami, którzy na osiedlach budowanych w latach 60.-80. oferują po atrakcyjnych cenach domowej roboty produkty. Są one co prawda wykonane z blachy, ale dla wprawnego złodzieja nie stanowią większej przeszkody, a ich estetyka również pozostawia wiele do życzenia. Ponieważ drzwi wejściowe to inwestycja nie na lata, ale na dziesiątki lat, nie ma tu co oszczędzać. Tym bardziej że naprawdę solidne i bezpieczne drzwi wejściowe można kupić tylko u renomowanych producentów.

Drzwi wewnętrzne dzielą się na pokojowe i łazienkowe, które posiadają zazwyczaj blokadę oraz otwory wentylacyjne. Pełnią one kilka różnych funkcji równocześnie, są rodzajem przegrody, która zarazem łączy i dzieli poszczególne pomieszczenia, spełniają też rolę izolatora akustycznego i termicznego. Nie należy oczywiście zapominać, że drzwi stanowią także istotny element wnętrza.

Drzwi w mieszkaniu Drzwi zewnetrzne Drzwi o solidnej konstrukcji
Drzwi wejściowe kolorowe Drzwi wejściowe Drzwi wejściowe Drzwi wejściowe czerwone