Jeśli znudził Ci się wygląd pokoju pomyśl o kilku ozdobnych poduszkach. Odpowiednio dobrane, niedbale rzucone na łóżko lub fotel, w kilka chwil odmienią każde wnętrze.

PoduszkiPoduszka… zwana popularnie Jaśkiem. Czym jednak jest poduszka i jakie znaczenie ma w naszym życiu? Odpowiedź brzmi - ogromne. Poduszka ma najczęściej kształt kwadratowy lub prostokątny, chociaż w ostatnich latach pojawiły się całkiem nowe jej formy i kształty. Wypełniona jest różnymi materiałami, od gąbki, poprzez syntetyczne wypełnienie, po pióra ptaków domowych. Poduszkę można okryć poszewką, jeśli jest ona używana w formie podparcia głowy w trakcie snu lub całkiem bez pokrycia jeśli należy do grupy dekoracyjnej i materiał z jakiego została uszyta taką właśnie spełnia funkcję.

Poduszka ma wiele ważnych zadań do wypełnienia. Służy do spania, do relaksu, do podpierania ciała podczas odpoczynku, do przytulania, może stać się siedziskiem, być podparciem dla ciała, może stać się zabawką, np. jako narzędzie w bitwach na poduszki, do dekoracji.

Istnieje wiele rodzajów poduszek. Począwszy od najzwyklejszych, niczym nie wyróżniających się jaśków, po ekstrawaganckie i bardzo oryginalne poduszki dekoracyjne. Super poduszkiMożna kupić zarówno poduszki antyalergiczne jak i np. masujące. Poduszki wypełniane są coraz to nowszymi materiałami, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe, lepiej się układają lub po prostu nie zmieniają kształtu po kilku latach ich użytkowania.

Z poduszką wielu ludzi jest związanych emocjonalnie. Wielu ma swoje ukochane jaśki trzymane przez lata, niektórzy wypłakują łzy właśnie w poduszkę, dla innych to po prostu narzędzie do wyładowania swojej agresji - poduszką można rzucić, można ją kopać (bez uszczerbku na zdrowiu), można w nią walić pięściami, niczym zawodowy bokser ale poduszka to także najbardziej dekoracyjny przedmiot na ziemi. Potrafi w kilka sekund zmienić oblicze wnętrza, tylko dlatego, że właśnie się pojawiła.Ciekawe poduszki W otoczeniu innych poduszek tworzy nastrój przepychu i wygody. Dla niektórych znakiem, że Ci się powodzi jest właśnie poduszka - im więcej tym prawdopodobnie jesteś zamożniejszy. Jeśli Twoje łóżko ozdabia kilkanaście różnego rodzaju poduszek specjalnie ułożonych, wykonanych z pięknych materiałów i równo poukładanych, a na Twojej kanapie rozgościły się designerskie poduszeczki - oznacza to, że nie należysz do klasy średniej. Jest to być może tylko złudzenie, jednak trzeba przyznać, że poduszka robi takie wrażenie. Może to mieć związek z historią poduszki, która w dawnych czasach używana była do poprawienia jakości życia i używana była głównie przez zamożnych, których stać było na drogie tkaniny i pióra, które wypełniały poduszki.

Obecnie poduszka nie jest już produktem tylko dla bogatych. Każdego stać na chociaż jedną, miękką poduszkę.Ciekawa poduszka Czasami zdarza się, że poduszka może kosztować fortunę, gdy jest stworzona z drogocennych materiałów, przez największych projektantów, jednak jeśli nie szukasz czegoś nadzwyczajnego, wystarczą Ci 4 złote by nabyć nawet całkiem nieźle prezentującą się poduszeczkę.

Wybierać można spośród tysiąca wzorów różnego rodzaju poduszek. Od klasycznych, poprzez dziecięce czy ze śmiesznymi wzorami. Motywy zwierzęce na poduszkach wpływają pozytywnie na osoby, które nie mają własnego zwierzaka. Ostatnio powstało również wiele wzorów poduszek młodych projektantów, które wykraczają poza formę poduszki. Wyprodukowano poduszki przypominające iPody, z głośnikami, świecące, pachnące, o przeróżnych kształtach, kolorach. Do ich stworzenia wykorzystano również ciekawe i bardzo nowoczesne materiały. Dekorując jednak mieszkanie poduszkami należy pamiętać o stylu w jakim jest urządzone i nie zawsze kierować się tylko i wyłącznie panującą modą.

Poduszka - prezent Nietypowe poduszki Wesołe poduszki Poduszki w mieszkaniu Ciekawe poduszki