Starannie dobrany stół może stać się pięknym meblem w naszym domu. Kiedy zasiadamy przy nim do porannej kawy lub szybkiej kolacji, najczęściej nie myślimy o jego atutach i roli jaką odgrywa w naszej kulturze, tym czasem stół jest jednym z ważniejszych mebli w historii ludzkości. Stół posiada bardzo bogatą symbolikę - kojarzy się z rodzinnym ciepłem, gościną,Stół drewniany porozumieniem, wspólnotą.

W naszej kulturze zapisało się kilka ważnych stołów, takich jak stół przy którym Jezus odprawił ostatnią wieczerzę, okrągły stół legendarnego króla Artura i jego wiernych rycerzy oraz tak ważny dla historii Polski Okrągły Stół będący symbolem przemian.

Stół może się więc w dużej mierze stać wizytówką naszego domu i dlatego warto zastanowić się nad wyborem tego najwłaściwszego, najlepiej oddającego klimat naszego mieszkania i oczywiście funkcjonalnego stół.

Designerzy proponują nam w tym zakresie moc kształtów i materiałów z których wykonany może być ten prosty wydawałoby się mebel. Mamy do wyboru blaty kwadratowe, prostokątne, okrągłe, ze szkła a także o bardziej wymyślnych kształtach. Standardowe cztery nogi też nie zawsze muszą być regułą, a i materiały z których wykonany jest mebel mogą być różne. Ważne, by stół pasował nie tylko do mieszkania, ale i do charakteru domowników.

Nowoczesne stoły i krzesła:

Okrągły stół z krzesłami Czerwone krzesła i stoł Stół w nowoczesnym stylu Krzesła Krzesło metalowe Drewniane biurko Nowoczesne krzesła Krzesła w innym stylu Stół - pomarańcza Stolik kawowy Krzesło z wieszakiem Krzesło - filiżanka Nowoczesny czerwony stół