Ściany nie są jedynie ładnym tłem dla naszych mebli. Przy wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów można stworzyć niesamowite kompozycje na ścianach, tak że typowe mury zmienią się w piękne ozdoby naszych mieszkań.

Tapety

Tapety są podstawowym materiałem do dekoracji ścian. Współczesne tapety, to wysokogatunkowe, trwałe, nowoczesne i piękne produkty. A dostępne bogactwo wzorów sprawiło,Nowoczesne tapety że tapety stały się materiałem do tworzenia dowolnych, często zaskakujących zestawień wzorniczych i kolorystycznych. We wzornictwie króluje stylistyka nawiązująca do baroku, motywy roślinne oraz duże formy geometryczne. Kolorystyka tapet jest praktycznie nieograniczona. Modne jest łączenie stylu nowoczesnego z tradycyjnym, na przykład tradycyjne wzory w nowoczesnych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem są tapety oferujące motywy dwukolorowe, na zasadzie tła i wyraźnego wzoru jak białe tło i czerwony wzór. Dominują w nich kolory ciemne: brązowy, czarny, stare złoto, turkusowy, filetowy, czerwony a także biały i srebrny. Na uwagę zasługują również tapety jednokolorowe. Tutaj efekt dekoracyjny jest bardziej subtelny. Tworzy go jeden kolor w połączeniu ze szlachetną fakturą zastosowanego materiału. TapetySą to tapety plisowane lub z efektem zatopionych szklanych perełek. Z dużym impetem wchodzą na rynek tapety typu flock (plusz), tapety z flizeliny oraz tapety tekstylne. Wzory te są miłe w dotyku i wyjątkowo wypukłe, przez co ściana zyskuje dodatkowy „trzeci wymiar”.

Naklejki na ścianęDekorując pomieszczenie, warto kupić tapetę o zdecydowanych barwach lub dużym wzorze. Dzięki temu stanie się ona dekoracją pomieszczenia, a nie tłem dla całego wnętrza. Wybierając taki wzór, możemy wyeksponować dowolną część pomieszczenia. Tapetując główną ścianę w salonie, nadamy mu charakter bardziej elegancki lub nowoczesny. Tapeta w sypialni, na ścianie za łóżkiem, stworzy przytulny i ciepły klimat.

W ostatnim czasie furorę robią tzw. „panele” tapetowe – tapety o z góry określonym rozmiarze, mogące pokryć nawet całą ścianę jednym dużym motywem ozdobnym – florystycznym, bądź bardziej nowoczesnym przedstawiającym np. grafikę albo zdjęcie. Tapeta staje się niejednokrotnie dziełem, sztuki której fragmenty oprawia się w ramy zamiast olejnego obrazu i umieszcza na ścianie.

Naklejki na ścianę

Co to są naklejki na scianę? Jest to samoprzylepna dekoracja,wykonana z bardzo cienkiego tworzywa które po oderwaniu z podkładu papierowego i naklejeniu wprost na podłoże daje wrażenie wzoru namalowanego na ścianie matową farbą, wzór praktycznie wtapia się w podłoże. Dodatkowo matowa naklejka do dekoracji wnętrz, jest bardzo łatwa w zastosowaniu. W czasie pięciu minut, bez brudzenia farbą, Wasze wnętrze uzyska indywidualny charakter. Wzory nie błyszczą się i wyglądają na powierzchni jak namalowane matową farba kryjąca. Naklejki matowe można naklejać wszędzie, gdzie powierzchnia jest gładka - ściany, meble, drzwi itp. Do wyboru mamy całą paletę dostępnych kolorów i wzorów.