Odpowiednie zagospodarowanie przedpokoju nie jest sprawą prostą, zwłaszcza w bloku. Problemem na Meble do przedpokojuogół jest brak odpowiedniej przestrzeni lub nietypowy, a przy tym niewygodny kształt pomieszczenia.

Przedpokój bardzo często jest miejscem, w którym przechowujemy dużo rzeczy - ubrań, butów, a także różnych domowych sprzętów. W związku z tym trudno tu jest obejść się bez mebli. Czasem jednak powierzchnia przedpokoju nie daje nam możliwości wstawienia dużej szafy. Najlepszym rozwiązaniem są szafy wnękowe robione na zamówienie, lecz układ architektoniczny pomieszczenia nie zawsze pozwala na tak poważną przeróbkę. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest własnoręczne wybudowanie mebla, który będzie nam służyć jako szafa. Pomysł ten nadaje się do pomieszczenia o każdej powierzchni, bo sami decydujemy o wielkości, wysokości i jego kształcie.

Użyj mebli o małych gabarytach, mebli przeznaczonych do przedpokoju - stoliki, podwieszane blaty o szerokości nie większej niż 20-40cm. Jednocześnie, meble w przedpokoju powinny mieć swój styl i tworzyć charakter miejsca samą swoją obecnością.

Nowoczesny przedpokój

Warto zadbać by w przedpokoju zawsze był porządek. Pomogą w tym szafki na buty oraz ukryte w szafce wieszaki na ubranie. Nawet jeśli nie zmieści się pełnowymiarowa szafa (o głębokości 60cm) warto znaleźć inny sposób na to, by nasze okrycie wierzchnie było schowane. Na wieszakach "zewnętrznych" często gromadzą się nie tylko aktualnie używane kurtki czy płaszcze, ale też: torebki, parasole, szale, apaszki, czapki... tworzy to wrażenie nieładu i bardzo trudno nad tym zapanować. Lepiej więc ukryć wieszak za drzwiczkami.

Poza półkami na buty i płaszcze pomyślmy o innych meblach w przedpokoju (jeżeli się zmieszczą). Warto umieścić tu pawlacz. Będzie można w nim przechowywać ubrania sezonowe, na które często nie możemy znaleźć miejsca w mieszkaniu. Może w zabudowanych szafach znajdzie się również miejsce na takie rzeczy jak odkurzacz, narty, drabinę czy mop. Są to przedmioty o których nie myślimy, kiedy kupujemy mieszkanie a trzeba o tym myśleć już na tym etapie. Są mieszkania, gdzie po wejściu do środka nie ma miejsca na szafę czy półki na buty.

Meble do przedpokoju Wieszak do przedpokoju