Oto kilka propozycji jak urządzić dziecku pokój:

1. W pokoju dziecka powinno być dużo przestrzeni. Dlatego warto zagospodarować wolne miejsca koło łóżka. W tym miejscu najlepsze będą wąskie, ale głębokie szafki. Można też wykorzystać powierzchnie nad tapczanem. Pokój dzieciecyMontując nad nim długą półkę na zabawki lub segregatory z dziecięcą prasą. Natomiast pod biurkiem przydadzą się mini półki. Na jednej można położyć tornister, a na drugiej podręczniki z zeszytami. W pokoju dla dziewczynki warto znaleźć miejsce na ozdoby np. koraliki. A także dobrze sprawdzi się dekoracyjny wieszak.

2. Duża szuflada wsuwana pod łóżko przyda się do chowania pościeli ale także będzie wygodnym schowkiem na zabawki.

3. Warto też zamontować półki i schowki na ścianach. One są praktyczne i zdają egzamin w wąskim wnętrzu.

4. Praktyczne są też półki narożne. Dzięki nim można wykorzystać katy w pokoju.

5. W koszach wiklinowych można schować drobiazgi i miękkie zabawki, które trudno ustawić na półkach. Można je ustawić w szafce lub w wolnym miejscu pod ławą.

Pokój dla rodzeństwa6. Dla dziecka w wieku przedszkolnym ważne są schowki na zabawki. Im one będą większe tym maluch będzie chętnie sprzątał. Możesz mu sprawić duże plastikowe pojemniki, kolorowe zamykane pudełka z kartonu lub duże kosze. Powinny one mieć uszy, uchwyty, aby dziecko mogło bez problemu je przesuwać lub wyciągać ze szafki. Na biurku lub stoliku możesz postawić wielobarwne kubeczki na kredki. Najlepiej sprawdzą się z twardego, sztucznego tworzywa, które się nie połamią i nie potłuką.

7. Im starsze dziecko tym więcej potrzebuje miejsca na długopisy, ekierki, linijki itp. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zawieszka z kieszonkami na niezbędne drobiazgi. Możesz ją wykonać z miękkiego materiału np. z tkaniny w kontrastowych żywych kolorach, będzie bardzo dekoracyjna do pokoju.

Pokój dla syna Łóżko w pokoju dla dziecka Pokój dla dziecka Niemowlę w mieszkaniu Łóżeczko dla dziecka Pokój dla małego dziecka