Jeśli posiadamy dom, lub duże mieszkanie z dostępem do komina, na pewno prędzej czy później zamarzy nam się ozdobny kominek. Wybrać możemy z pośród szerokiej gamy dostępnej na rynku – mamy więc kominki stylowe, kominki tradycyjne i kominki nowoczesne a także różne kominkowe wariacje.Kominek

Dobre kominki oprócz gustownego wyglądu powinny oferować także stabilność i co najważniejsze bezpieczne i niezawodne działanie. Kominki można też podzielić ze względu na materiał opałowy. Tak więc produkowane są paleniska na drewno, pelety, gaz, olej oraz zasilane energią elektryczną. Kominki mogą współpracować z instalacją C.O. dając oprócz miłej atmosfery i klimatu także ciepło dla naszego mieszkania.

Kominki przeważnie są zamknięte. Mogą być wtedy nie tylko ozdobą, ale także ekonomicznym i wydajnym źródłem ciepła.

Aby dobrze dobrać kominek należy szczególną uwagę skupić na obudowy kominkowe to nie tylko wizualna oprawa się liczą ale też wkłady kominkowe, ale przede wszystkim element dekoracyjny pomieszczenia, dlatego tak ważne jest dopasowanie obudowy kominkowej do wystroju wnętrza.

Kominki ze względu na typ obudowy możemy podzielić na:

  • kominki rustykalne
  • kominki nowoczesne (awangardowe)
  • kominki klasyczne i portale kominkowe

Kominki rustykalne to obudowy kominkowe najczęściej wykonane z łupanego piaskowca w połączeniu z blatem klinkierowym. Obudowy kominkowe rustykalne posiadają najczęściej drewnianą belkę nad wkładem i wnękę na drewno pod wkładem.

Kominki nowoczesne (awangardowe) to obudowy kominkowe, które kształtem przypominają bryły, począwszy od piramid, walców, graniastosłupów Obudowy kominkowe nowoczesne (awangardowe) wykończone są marmurem lub piaskowcem połączonym ze szkłem lub metalami.

Po wybraniu kominka do swojego domu, stoi przed nami decyzja gdzie począwszy od tego, gdzie go umieścić i jaki kupić wkład, skończywszy na tym, czym w nim palić. Im wcześniej zdecydujemy się na konkretne rozwiązania, tym łatwiej będzie nam je zrealizować.

Kominki Nowoczesne kominki Nowoczesne kominki
Nowoczesne kominki Nowoczesne kominki Nowoczesne kominki
Nowoczesne kominki Nowoczesne kominki Kominki w nowoczesnym stylu
Nowoczesny czerwony kominek Kominki w nowoczesnym stylu Nowoczesny kominek glob
Nowoczesny kominek na ścianie Nowoczesny kominek na ścianie Kominek