Na przytulną, domową atmosferę salonu niebagatelny wpływ mają elementy dekoracyjne takie jak kwiaty w wazonach, figurki, obrazy, fotografie rodzinne, odpowiednio dobrane zasłony, firany, dywany. Dekoracyjne poduszki podkreślą styl wnętrza i budują jego atmosferę. Za ich pomocą można odmienić charakter pomieszczeń, uzyskać nowy wygląd, charakter. Ważną rolę spełniają odpowiednio dobrane żyrandole, których rola powinna polegać na równomiernym oświetleniu całego pomieszczenia, ale także spełniają rolę zdobnika. Koniecznym uzupełnieniem pokoju dziennego jest punktowe oświetlenie np. lampki do czytania, kinkiety dające jasne światło dekoracyjne - oczywiście dobrze dobrane do wystroju wnętrza.

Jak urzadzić mieszkanieUrzadzanie mieszkania

W przypadku gdy w swoich czterech kątach mamy pokój z aneksem kuchennym, nie obejdzie się raczej bez mebli na zamówienie. Taki salon ma zazwyczaj powierzchnię do 20 metrów kwadratowych, jednak kiedy oprócz mebli do salonu, sofy i stolika, trzeba w nim zmieścić także kuchnię, pojawia się problem z rozplanowaniem miejsca. Warto wtedy skorzystać z pomocy dobrego fachowca. W każdej firmie robiącej meble kuchenne na zamówienie możemy liczyć na przygotowanie kilku projektów dostosowanych do naszych potrzeb i gustów. Z takim wsparciem napewno powstanie wspaniały, nowoczesny i funkcjonalny kącik kuchenny.

Dobrym rozwiązaniem nie tylko w małej kuchni jest wyspa kuchenna, ponieważ może zastąpić nam stół, przy niej zjemy posiłki, da nam też dodatkowe miejsce do przechowywania talerzy, garnków, sztućców i inny urządzeń niezbędnych w kuchni. Wiele osób urządzając kuchnie nie wyobraża jej sobie bez wyspy, i nic dziwnego ponieważ wyspa kuchenna spełnia bardzo wiele przydatnych i pożytecznych w kuchni funkcji.

Odpowiednio urządzona kuchnia sprawi, że będzie to magiczne miejsce w mieszkaniu. Takie, w którym wszyscy z chęcią zasiadają przy stole, aby wspólnie celebrować posiłki, świętować wydarzenia oraz prowadzić rodzinne rozmowy sprzyjające integracji rodziny. Dla jednych dobrze urządzona kuchnia to pomieszczenie połyskujące stalą, czyste niczym laboratorium, a dla innych miejsce sielskie jakby przeniesione z innych czasów. Pamiętajmy, że każda kuchnia będzie urządzona funkcjonalne i piękne, jeżeli dobierzemy do niej odpowiednie meble i dopasujemy dodatki. Dobrze urządzona kuchnia sprawia, że nie będzie się nam chciało odchodzić od stołu, a nawet niektórzy z nas mogą stać się mistrzami gastronomii.