Kamień
Obłożone kamieniem ściany, kojarzące się ze starym murem, dodają nowoczesnym wnętrzom patyny i indywidualnego charakteru. Kamiennymi okładzinami najlepiej pokrywać tylko jedną ścianę lub jej fragment. Kamień na ścianieWykonuje się je z naturalnego kamienia: piaskowca (od 90 zł/m kw.), marmuru lub granitu (od 300 do nawet 1000 zł/m kw.) albo łupka o charakterystycznych nieregularnych krawędziach (250-300 zł/m kw.). Często używa się też sztucznego kamienia wytwarzanego na bazie betonu lub gipsu. Do złudzenia przypomina piaskowiec, a jest znacznie tańszy - kosztuje od 27 do 85 zł/m kw. Jasny kamień o nieregularnych, "poszarpanych" krawędziach szczególnie efektownie wygląda wieczorem,w rozproszonym świetle lamp.

Szkło
Szklana ściana wygląda we wnętrzu niezwykle nowocześnie, daje wrażenie większej przestrzeni, łatwo też utrzymać ją w czystości. Żeby była trwała i - co ważne - bezpieczna, należy ją zrobić ze szkła hartowanego grubości 1 cm i stabilnie zamocować. Najczęściej używa się do tego metalowych profili, ale bywa również stosowany silikon. Dostępne są tafle szkła bezbarwnego lub barwionego na kolor grafitowy i brązowy, o różnej wielkości (największe mają wymiary 321 x 225 cm). Szkło może być przejrzyste, matowe albo ozdobione piaskowanymi wzorami. Cena wynosi od 350 do 500 zł/m kw.Szkło na ścianie

Szkło w kuchni każdy zna, jest popularne i często stosowane szczególnie w projektach kuchni bardzo nowoczesnych. A gdyby tak podświetlić szklaną taflę diodami LED? System iluminacji na diodach LED powstał niedawno i jest nowatorskim rozwiązaniem dla projektantów oświetlenia. Cały system składa się z modułów liniowych, zazwyczaj oferowany jest w kilku kolorach. Długa żywotność tych systemów nawet do 60 000 tysięcy godzin oraz możliwość monochromatycznego światła to bardzo duże zalety tego rodzaju oświetlenia. Można też podświetlić barek przy aneksie kuchennym, meble lub inne elementy dekoracyjne w kuchni.

Zdjęcia
Fotografie na ścianie zamiast tradycyjnej tapety czy farby to ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni. Możemy wybierać spośród gotowych fototapet lub dostarczyć własne zdjęcia do studiów specjalizujących się w wieloformatowych wydrukach.

Surowa cegła
Ściana z cegły jest rozwiązaniem stosowanym zarówno we wnętrzach w dawnym stylu, jak i w tych nowoczesnych - sprawdzi się w otoczeniu materiałów, takich jak metal, szkło czy beton, ale także w sąsiedztwie drewna czy skóry.

To jak wyglądają nasze ściany nie jest bez znaczenia – to jeden z pierwszych elementów, na które zwraca się uwagę wchodząc do mieszkania. To właśnie ściany w dużej mierze kształtują atmosferę naszego domu, dlatego ważne jest by były estetyczne i po prostu ładne.