Oświetlenie w przedpokoju

Przedpokój to często ciemne miejsce, dlatego należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu górnym i bocznym o różnym natężeniu.

Lustro w przedpokoju

Najlepsze będzie duże lustro, w którym będziemy widzieć całą sylwetkę, przed wyjściem z domu. W tej roli sprawdzają się zabudowane szafy z przesuwanymi, lustrzanymi drzwiami. Ich dodatkowym plusem jest optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza.

Nowoczesny przedpokój Przedpokój - lustra

  • Ściany najlepiej pomalować na jednolity jasny kolor. (Kolory ciemne a także wzorzyste tapety czy ściany z wyraźną fakturą optycznie zmniejszają przestrzeń). Jedną ze ścian można wyróżnić innym kolorem i na jej tle powiesić lustro.
  • Przestrzeń małego przedpokoju zyska na pewno, jeśli powiesisz w nim dobrze oświetlone lustro. Lustro nie tylko powiększy optycznie przestrzeń, ale też ją doświetli.
  • Podobnie jak przedpokoje duże, te małe też są wizytówką mieszkania i jego mieszkańców. zadbajmy więc o jakiś osobisty drobiazg, który świadczył będzie o naszych zainteresowaniach i stylu. Mogą to być ładnie oprawione zdjęcia, kwiaty, półka z ulubionymi książkami...
  • Nie zapominajmy też o najważniejszym: najważniejsze jest pierwsze wrażenie!

Piękny hol czy korytarz jest wizytówką domu. Piękne hole lub korytarze to przede wszystkim ciekawe efekty przestrzenne we wnętrzu. Przestrzeń holu może przenikać się z salonem lub innym pomieszczeniem, może równocześnie dzielić i łączyć przestrzeń naszego mieszkania.

Najważniejszym elementem korytarza jest podłoga, a gresy są pomysłem dla tych,Przedpokój którzy nie chcą drewna, kamienia ani klasycznych płytek oraz dla osób, którym marzą się oryginalne rozwiązania. Zastanawiając się nad właściwym materiałem na podłogę, należy zwrócić uwagę na sposób użytkowania pomieszczenia. Podłogi w korytarzach lub holach są szczególnie narażone na działanie piasku, obcasów itp. Dlatego bardzo ważny jest właściwy materiał, który uchroni nas przed dodatkowi kosztami związanymi z jego wymianą, a dodatkowo będzie stanowił piękną i estetyczną ozdobę.

Jasne podłogi dodają wnętrzom lekkości i przestronności, natomiast ciemne i nasycone wprowadzają wrażenie przytulności. Skomplikowane kompozycje optycznie zmniejszają małe hole i korytarze. Również wzór zastosowany na podłodze ma znaczący wpływ na odbiór przestrzeni oraz dopasowanie formatu i wielkości płytek do skali pomieszczenia.

Szafka do przedpokoju Wieszak na ubrania Meble kute do przedpokoju Klasyczny przedpokój Antyk w przedpokoju Pomysł na przedpokój