Kolorami dla maluchów będą pastele. Wybierajmy ciepłe barwy. Dobrym kolorem jest cytryna oraz inne odcienie żółci. W takim pokoju dobrze będzie się czuć zarówno dziewczynka jak i chłopiec. Idealne jest także dla parki rodzeństwa.

Jak urzadzić pokój dla dzieckaNajważniejszymi miejscami w pokoju starszego dziecka jest łóżko, miejsce do zabawy i do odrabiania lekcji, nauki. W takim wypadku sprawdzi się łóżko piętrowe, które dzieci uwielbiają, pod nim można ustawić biurko. Oświetlenie pokoju dziecka to duża lampa zawieszona na suficie, mała lampka nocna oraz lampa do nauki.

Łóżeczko wyglądające jak samochód na pewno sprawi, że nasze dziecko chętniej i szybciej położy się spać. Możemy wybrać model, który będzie najbardziej podobał się małoletniemu kierowcy i jednocześnie będzie dostosowany do naszych warunków mieszkaniowych. Jeśli w jednym pokoju mieszka dwóch chłopców, a nie ma możliwości postawienia oddzielnych łóżeczek, warto wybrać łóżko z wysuwaną szufladą lub piętrowe, w kształcie autobusu.

Są modne, praktyczne i świetnie wyglądają na ścianie. Fototapety, bo o nich mowa, to dobry pomysł na aranżację także pokoju dziecięcego. Możemy wybierać spośród setek wzorów, ale pamiętajmy – ściana pokoju naszej pociechy powinna być tak wesoła i kolorowa jak dzieciństwo!Pokój dla dziecka

Wzór fototapety powinniśmy dobrać do wieku i zainteresowań naszego dziecka. Na ścianach mogą znaleźć się kwiaty, krajobrazy, zwierzęta, samochody – wzory za równo abstrakcyjne, jak i prawdziwe, powiększone zdjęcia. Możemy wybierać spośród wielu wzorów i wymiarów.

W pokoju twojego dziecka szybko i łatwo robi się bałagan. Możesz temu zaradzić, aby łatwo w nim było sprzątać, a zabawki i ubrania nie zajmowały dużo miejsca. Trzeba tylko sprytnie ukryć część przedmiotów w praktycznych schowkach. Wnętrze wtedy nie będzie zagracone, a młody człowiek będzie lepiej się czuł w swoim pokoju.

Pomysł na pokój dla dziecka Pokój dla nastolatki Dekoracje pokoju dziecięcego Meble do dziecięcego pokoju Pokój dla każdego dziecka