Firany i zasłony do salonu, mają już znacznie mniejsze wymagania związane z materiałami z których mają być wykonane, wykorzystać więc można również takie materiały jak koronki, czy aksamitne zdobienia, które w kuchni byłyby kłopotliwe. Sposobów upinania i zawieszania zasłon i firan są setki. Wybierając najbardziej właściwe do naszego mieszkania, najprościej przejrzeć kilka gotowych zestawów i propozycji pochodzących z firm dla których szycie firan i zasłon to chleb powszedni. Firanki w mieszkaniuSporo propozycji znajduje się również na stronach www, firany i zasłony są bowiem również szeroko dostępne w sklepach internetowych. Przy niezwykle skomplikowanych systemach upięcia, bądź nietypowych pomysłach najwygodniej skorzystać z oferty firmy szyjącej firany na zamówienie, przy prostych rozwiązaniach, można zestaw wykonać samemu. Własne uszycie dekoracji okiennych to również sposób na niepowtarzalny efekt. Nawet samodzielnie szyjąc firanki, posiłkując się galeriami wzorów z internetu można mieć modne i tanie firany i zasłony, które pięknie się prezentując, będą dodawać uroku naszemu mieszkaniu.

Inne w charakterze dekoracje okna stanowią rolety – dostępne w praktycznie każdym rozmiarze i kolorze, wykonane z materiału, tworzywa czy bambusa są zarówno prostym w montażu jak i wygodnym w użytkowaniu dodatkiem. Nadają się praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia. Rolety to zarówno atrakcyjna dekoracja okna w kuchni czy łazience, jak i w pokoju dziecięcym czy biurze.

Kolejną możliwość stanowią żaluzje. Dawniej dostępne jedynie w aluminiowej wersji, dziś mają już dziesiątki kolorów i form. Są wygodne w pielęgnacji, tanie i dekoracja okien żaluzjami nie sprawia większych problemów w użytkowaniu.

Jeszcze inną alternatywą są pionowe żaluzje wykonane z różnego rodzaju materiałów – koralików, muszelek, piór, ozdób z papier mache – własnoręcznie robione mogą być dumą właściciela i ...sposobem na spędzanie wolnego czasu w sposób konstruktywny i użyteczny.

Nowoczesne dekoracje okienneWzory dekoracji okien obejmować mogą też nietypowe formy. Jedną z nich jest ozdabianie okna rysunkami na szkle. Takie dekoracje okien wykonuje się najczęściej w pokojach dziecięcych. Wzbogacone zasłonami tworzą ciekawe i kolorowe wrażenie. Mamy dużą różnorodność w obszarze dekoracji okien w pokoju dziecięcym. Tradycyjne firanki wypierane są powoli przez nowoczesne zasłony i firanki zdobione wzorami z ulubionych kreskówek dziecięcych, czy też baśniowymi aplikacjami nadrukowanymi bądź naszywanymi na firankach.

Chcąc mieć pewność, że nasze okno udekorowane jest w zgodzie z najnowszymi trendami, warto przeglądać katalogi firan z najnowszymi modelami oraz odwiedzać sklepy z wyposażeniem wnętrz- to pozwoli każdej Pani domu być na bieżąco w temacie modnych okien.

Elementy dekoracyjne okien to również karnisze i parapety – o tych dwóch elementach nie wolno zapominać, stanowią one bowiem dodatek do sukcesu całości aranżacji okna.

Jak widzimy okno może być także czymś więcej niż tylko oknem na świat...może zdobić, inspirować a przede wszystkim zachwycać.

Żaluzje pionowe na okna Rolety rzymskie
Żaluzje drewniane Firanka wstążki